Kezdőlap arrow Pályázatok arrow A Kiemelt Kulturális Programok Szakmai Kollégiumának pályázata
A Kiemelt Kulturális Programok Szakmai Kollégiumának pályázata
2009. február 10.

A KIEMELT KULTURÁLIS PROGRAMOK SZAKMAI KOLLÉGIUMA PÁLYÁZATI FELHÍVÁSA
A Kiemelt Kulturális Programok Szakmai Kollégiuma pályázatot hirdet 2009. március 1. és 2010. február 28. között megvalósítandó kiemelkedő jelentőségű kulturális események támogatására.
A pályázat célja a kulturális, művészeti élet reprezentatív eseményeinek, rendezvényeinek támogatása, tervezési stabilitásának növelése és ezen keresztül a magyar kultúra pozíciójának, rangjának és színvonalának megőrzése és erősítése. A pályázat elsődlegesen a kiemelkedő értékeket létrehozó és bemutató művészeti eseményeket, programokat, fesztiválokat támogatja.
Altéma kódszáma: 2807

 

A várhatóan rendelkezésre álló keretösszeg 200 millió forint.
A támogatás formája: működési támogatásnak nem minősülő vissza nem térítendő támogatás.
A pályázaton olyan kiemelkedő művészeti értékkel bíró kulturális események rendező szervezetei vehetnek részt, amelyek
- költségvetésének közvetlen kiadásai meghaladják a 10 millió Ft-ot,
- költségvetési bevételi forrásai legalább 40%-ának meglétét dokumentumokkal (szerződés, nyilatkozat) igazolják,
- költségvetési bevételi forrásaik között szerepel jegy-, vagy árbevétel,
- az eseményről tételes és részletes költségvetést nyújtanak be, amely tartalmazza valamennyi költségvetési sor részletes leírását és indoklását,
- a korábbiakban legalább két alkalommal, azonos vagy hasonló címmel és tartalommal bonyolítottak le a megrendezni kívánt eseménnyel azonos, vagy ahhoz hasonló tartalmú kulturális eseményt.
A kollégium a bírálat során az alábbi szempontokat figyelembe véve előnyben részesíti azokat az eseményeket, amelyek
- huzamosabb ideje kiemelkedő művészi értéket hoznak létre,
- kulturális szempontból hátrányos helyzetű (földrajzilag, vagy műfajilag ellátatlan) területen valósulnak meg,
- egyidejűleg több művészeti ágnak nyitnak teret,
- új közönségréteget szólítanak meg (különös tekintettel a fiatal korosztályokra)
- költségvetésükben a művészi alkotások, előadások közvetlen költségei az elsődlegesek, szemben a járulékos költségekkel (pl. technika, vendéglátás, szervezők díjazása)
- hatékony, és egyben költségtakarékos marketing megoldásokat alkalmaznak,
- kialakult, minőséget tükröző egyéni arculatuk van.
A kollégium a bírálat során tartalmi szempontból különösen az alábbiakat értékeli:
- művészi, kulturális közösségi, tudományos minőség ötvözése,
- a rendezvény újszerű, innovatív megközelítése a tartalom, a megvalósítás módszereinek terén,
- olyan egyedi közösségi kapcsolatrendszer a megvalósítás terén, ami mások számára is modell vagy akár országosan példaértékű,
- széles rétegek elérése; korosztályok, társadalmi rétegek, kihívással élők, hátrányos helyzetűek megszólítása,
- társadalmi, oktatási, tudományos, terület és településfejlesztési, környezetvédelmi megközelítések,
- nemzetközi egyezmények, ajánlások figyelembevétele, alkalmazása, így népművészeti témában UNESCO szellemi örökség konvenció, más kulturális esemény esetében UNESCO kulturális kifejezések sokszínűsége konvenció,
- az esemény céljának, koncepciójának, programjainak rövid, világos és meggyőző megfogalmazása, mely sajtóanyagként is használható.
Jelen pályázaton nem vehet részt az a program, amely a Kiemelt Kulturális Programok Szakmai Kollégiuma és az Önkormányzati Minisztérium közös 2008. november 26-án elbírált pályázatán eredménnyel vett részt.
A Kiemelt Kulturális Programok Szakmai Kollégiuma és az Önkormányzati Minisztérium közös pályázatán eredménytelenül pályázó akkor vehet részt jelen pályázaton, amennyiben a költségvetésének közvetlen kiadásai nem haladják meg a 60 millió Ft-ot, és az esemény elsődleges célja kiemelkedő művészi értékek létrehozása.
Jelen pályázaton való részvétel nem zárja ki, hogy a pályázó az NKA szakmai kollégiumainak pályázatain, vagy egyéb pályázatokon is részt vegyen.
A konkrét támogatási összegre vonatkozó döntést a kollégium hozza meg, melynek során az alábbi szempontokat veszi figyelembe:
1. A program bemutatása
2. Kulturális jelentősége
3. Gazdasági szerepe
4. Szervezési és marketingszempontok
5. Gazdálkodás.
A fentieket a kiemelt kulturális programok megvalósítására vonatkozó betétlapon kell kifejteni. A pályázat a betétlappal együtt érvényes!
Csatolható a műsorfüzet vagy a hasonló funkciójú kiadványok egy példánya.
Támogatás az alábbi kiadásokra kérhető (kivéve filmszakmai tárgyú rendezvények):
- tiszteletdíj, honorárium, megbízási díj (művészek, együttesek, közreműködők),
- műsorvásárlás (produkciók),
- szervezők díjazása,
- szerzői jogdíj,
- utazási költség,
- szállásköltség,
- szállítási költség,
- biztosítási költség (őrzés-védelem kivételével),
- bérleti díj (terem, helyszín, sátor, pavilon),
- kölcsönzési díj,
- technikai költség (hang-, fény-, vetítéstechnikai szolgáltatás)
- színpad építési és bontási költsége,
- installációs költség,
- nagyítás, paszpartu, keretezés,
- díszlet, jelmez, kellék,
- nyomdai előkészítés,
- nyomdaköltség,
- reklám- és propagandaköltség.
Amennyiben a pályázó a kiírás pontjaiban felsorolt költségektől eltérő költségjogcímet is megjelöl, azt röviden indokolnia kell, amelyről a kollégium dönt.
Filmszakmai tárgyú rendezvények esetében csak az oktatási és kulturális miniszter 24/2008 (VIII.8.) OKM rendeletében meghatározott költségekre igényelhető támogatás!
A kollégium a rezsiköltséget nem támogatja!
A kollégium kikötheti, hogy a támogatás adott hányadát milyen konkrét cél megvalósítására adja.
A 10 millió forintot meghaladó támogatások esetén az elnyert összeg 5%-a a pénzügyi elszámolás és a szakmai beszámoló elfogadását követően kerül átutalásra.
Pályázni csak a nevezési díj egyidejű befizetésével lehet! A pályázathoz csatolni kell a nevezési díj befizetését igazoló postai utalvány vagy banki átutalási bizonylat másolatát.
A pályázó nevezési díj címen az igényelt támogatási összeg 0,5%-át + 20% áfát, de minimum
10 000 Ft + 20% áfát, azaz 12 000 forintot tartozik befizetni a pályázat benyújtásával egyidejűleg az NKA Igazgatósága 10032000-01425200-00000000 számú pénzforgalmi jelzőszámára banki átutalással vagy postai (rózsaszín) csekken.
Az átutalás, illetve postai (rózsaszín) csekk közlemény rovatában kérjük feltüntetni a pályázati adatlap jobb felső sarkában lévő "portáladatlap-azonosító" számot.
Kérjük továbbá, hogy átutalás esetén a közlemény rovat végétől számított 7. pozícióban a # jelet, valamint az utolsó 3 pozícióban a 310 kódot tüntesse fel.
A nevezési díj befizetésének elmulasztása, illetve az előírtnál alacsonyabb mértékű teljesítése a pályázat érvénytelenségét vonja maga után.
A nevezési díj a támogatásban nem részesülő pályázók részére sem kerül visszafizetésre.
Tartalmi elbírálásra csak az a pályázat kerül, amely formai szempontból kifogástalan.
Kérjük, hogy a feldolgozás, iratkezelés könnyebbsége érdekében a pályázati anyag összeállításánál mellőzzék a nagy mennyiségű reklámanyagot, a különleges minőségű papírt, bármilyen tűzést, kötést, spirálozást, ragasztást, valamint a mappákat!
Pályázatot benyújtani csak a 2009. évre kiadott pályázati adatlapon lehet.
Pályázati adatlapot elkészíteni a http://www.nka.hu portálon "pályáztatás" cím alatt található "adatlapok kitöltése" címszónál lehet. (A portálon "Minta" pályázati adatlap is található a pályáztatás/aktuális pályázati felhívások menüpontban. Ez az adatlap azonban pályáztatás céljára nem használható.)
A pályázat 2009. február 25-ig beérkezően nyújtható be,
kizárólag postai úton az NKA Igazgatóságának postacímére
(H - 1388 Budapest, Pf. 82).
A határidőn túl érkező pályázatok érvénytelenek.
Általános tudnivalók
Pályázati felhívások
Az NKA pályázatainak kiírása, ezen belül a pályázati célok megfogalmazása - a törvényben megfogalmazott célok, a Bizottság iránymutatásai és a rendelkezésre álló pénzkeret figyelembevételével az állandó szakmai kollégium, továbbá az alkalmanként létrehozott ideiglenes kollégiumok feladata.
A miniszter a rendelkezésére álló pénzkeret terhére szintén jogosult pályázatot hirdetni, amelynek bírálatára az érintett szakmai területek képviselőiből álló testületet kérhet fel, vagy a döntést előkészítő szakértői testületet vehet igénybe. A miniszteri pályázatok lebonyolítási rendjét esetenként a miniszter szabályozza.
A pályázati felhívásokkal kapcsolatos lényeges tudnivalók:
A pályázati kiírás tényéről, ezen belül a pályázatot kiíró kollégium megnevezéséről, a pályázat benyújtási határidejéről, valamint a pályázati felhívás teljes szövegének elérhetőségéről legkésőbb a pályázat benyújtási határidejét megelőző 30. napon legalább egy országos napilapban tájékoztató közleményt kell megjelentetni. A pályázati felhívás teljes szövegét az Alap portálján legkésőbb a pályázat benyújtási határidejét megelőző 30. napon közzé kell tenni. A pályázati felhívást az NKA Hírlevele című kiadványban meg kell jelentetni. Meghívásos pályázat esetén csak a pályázati felhívás megjelentetése kötelező, legkésőbb a pályázat benyújtási határidejét megelőző 7. napon az Alap portálján. (NKA hatályos végrehajtási rendelete 18. § (4) bekezdés.)
A tájékoztató közleményeket az Igazgatóság a Népszabadság című országos napilapban tesz közzé. Emellett közleményeink, felhívásaink megtalálhatók a Hivatalos Értesítő című hetente megjelenő kiadványban és a http://www.kultura.hu honlapon is.
Pályázat benyújtása
Pályázni az NKA Igazgatóságának tárgyévre kiadott pályázati adatlapján lehet. Az adatlap az NKA portálján kitölthető formátumban érhető el (http://www.nka.hu).
Amennyiben a felhívás on-line benyújtást ír elő, úgy az adatlap a portál "aktuális pályázatok" pontján érhető el.
Minden pályázati témához külön adatlapot kell kitölteni és benyújtani. Egy "Portál adatlap azonosítót" csak egy pályázathoz lehet felhasználni! Az adatlapokat csak az NKA portálján lehet kitölteni. Az Igazgatóság csak az így készült adatlapokat fogadja el, az előírt mellékletekkel együtt.
Szerződést az NKA Igazgatósága csak a tartalmi és formai szempontból egyaránt helyes és támogatott pályázatot benyújtó pályázóval köt. Ennek érdekében az adatlap kitöltése során használja a kitöltési útmutatót!
A pályázatot egy példányban kell benyújtani, kivéve amennyiben a felhívás másként nem rendelkezik.
A pályázati adatlap kitöltése során nagyon fontos a kollégium és a pályázati cél pontos megjelölése.
A szakmai kollégiumok által kiírt pályázati lehetőségekre a pályázatokat a felhívásban MEGJELÖLT IDŐPONTIG kell beküldeni. (Tehát nem addig feladni.)
Pályázatokat az alábbi postacímre kell küldeni: H - 1388 Budapest, Pf. 82
Tudnivalók költség-jogcímekkel kapcsolatban
Amennyiben a pályázó saját nyomdával rendelkezik és a saját nyomdájában kívánja a kiadványt elkészíteni, úgy a nyomdaköltségek közül csak a kiadvány megjelentetéséhez szükséges szakmai anyagok (papír, festék) számlával igazolható megvételéhez kérhető támogatás. Ebből az is következik, hogy az egyéb nyomdai kiadások jogcímekre nem igényelhet támogatást kivéve, ha külső nyomdai szolgáltatást vesz igénybe.
Alkotói támogatás igénylése esetén a pályázati adatlap költségvetési részének 4.1.1 pontjában a költség jogcímek oszlopban "alkotói támogatás" jogcímet kell beírni. Egyéb, az alkotáshoz szükséges költség jogcímeket, a pályázathoz csatolt részletes költségvetésben lehet megadni.
Pénzügyi lebonyolító
Minden esetben pénzügyi lebonyolítót kell felkérnie
1. külföldi székhelyű pályázónak,
2. magánszemélynek, személyi jövedelemadó köteles támogatás igénylése esetén,
3. részben önállóan gazdálkodó költségvetési szervnek, amennyiben nem rendelkezik saját adószámmal és számlaszámmal.
Lebonyolító magyarországi székhellyel rendelkező, önállóan gazdálkodó jogi személy, vagy jogi személyiség nélküli gazdasági társaság lehet. Egyéni vállalkozó nem!
A részben önállóan gazdálkodó költségvetési szervnek a pénzügyi gazdasági feladatait ellátó, önállóan gazdálkodó szerv a lebonyolítója.
Jogi dokumentáció
1. pályázó/lebonyolító a pályázat beadásakor köteles benyújtani jogi dokumentációját az adatlaphoz tartozó kitöltési útmutató követelményei szerint,
2. jogi dokumentáció ismételt becsatolása alól mentesülnek azok a pályázók/lebonyolítók, akiknek vagy amelyeknek már volt a tárgyévben támogatott pályázatuk és ezt követően jogi dokumentációjukban jogi és/vagy személyi változás nem történt.
3. Alapító okiratuk másolatát csak változás esetén kötelesek mellékelni azon intézmények, amelyek az NKA portálja pályázatok menüpontjának megnyitásával a Megalakulást igazoló okirat benyújtása alól mentesülő intézmények listája címsor alatt szerepelnek.
Köztartozás-igazolás
Támogatás nem folyósítható annak, akinek adó-, járulék-, illeték- vagy vámtartozása van. A köztartozásra vonatkozó nyilatkozatának valódiságát az Igazgatóság az adatlapon tett hozzájárulása alapján ellenőrzi.
Amennyiben a támogatás utalásához szükséges, úgy a köztartozásra vonatkozó nyilatkozat valódiságát igazolhatja a támogatott úgy is, hogy saját maga szerzi be az igazolásokat. Felhívjuk a figyelmet, hogy amennyiben nem illeti meg az illetékmentesség, úgy ebben az esetben az eljárásra vonatkozó illeték leróvása újból kötelező.
A törvényi rendelkezés alkalmazásáról a pályázati adatlap és a kitöltési útmutató együttesen ad részletes eligazítást.
Az NKA Igazgatósága nem köt szerződést azzal a támogatottal, aki nem felel meg a rendezett munkaügyi kapcsolatok követelményeinek.
Kiadványok támogatása
A hazai kérelmezőnek igazolniuk kell, hogy a jogszabályban előírt kötelespéldány-benyújtási kötelezettségüket a tárgyévben és a megelőző két naptári évben az Országos Széchenyi Könyvtárral szemben teljesítették. Az igazolást a könyvtár Köteles-példány osztályától (1827 Budapest, Budavári palota F épület, 302 szoba) kell kérni, és a pályázathoz csatolni.
Egyéb rendelkezések
A pályázati felhívásban meghatározott felhasználási jogcímektől való eltérést a pályázónak indokolnia kell. Az Alapból nyújtott támogatás építési beruházásra, felújításra (a kulturális örökségvédelmi célú támogatás kivételével) törzstőke-, illetve alaptőke-emelésre, valamint egyéb befektetési célra nem fordítható.
Amennyiben a pályázati felhívás, vagy a támogatási szerződés másként nem rendelkezik, állandó fenntartási és üzemeltetési kiadásokra a pályázó, vagy - a pályázóval történő megállapodás alapján - a lebonyolító, a támogatási összeg legfeljebb 5%-át számolhatja el átalányként a támogatás terhére.
A pályázat elbírálása
Az Igazgatóság a kollégium döntéséről - támogató döntés esetén a Bizottság elnökének kifogást nem emelő nyilatkozatától, nyilatkozattétel hiányában pedig a kifogásra biztosított határidő leteltétől számított - 10 napon belül értesíti a pályázókat.
A döntés felülbírálatára nincs lehetőség.
A nem támogatott pályázatokhoz csatolt anyagot (kézirat, forgatókönyv, fotó, CD, DVD stb.) nem őrizzük meg és nem küldjük vissza. Azok az NKA Igazgatóságán átvehetők a döntésről szóló értesítés dátumától számított 60 napon belül. A határidő eltelte után - külön értesítés nélkül - a fenti anyagokat megsemmisítjük.
Pályázattal kapcsolatos felvilágosítás az NKA Igazgatósága ügyfélszolgálatától kérhető
(327-4444, 327-4445 telefonszámokon)
Ügyfélfogadási idő: hétfőtől csütörtökig 8.30-16 óráig; pénteken 8.30-13 óráig.

 

 
< Előző   Következő >